Başı Rahmet, ortası Mağfiret ve sonu Cehennemden Azad olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakmanın hüznü hepimizi kaplamışken bir taraftan da sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklaşacağımız Ramazan Bayramını idrak etmenin sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.
 
Bu vesileyle, Çelikhanlı hemşehrilerimin, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
 
Kıymetli Hemşehrilerim biliyoruz ki; sevinçler, mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkça azalır.
 
Ramazan Bayramı, küslüklerin ortadan kalktığı,  birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı, kırılan gönüllerin onarıldığı, büyüklerin ellerinin öpüldüğü, küçüklere  bayram harçlıklarının dağıtıldığı, bivesile tatlı konuşmak için Bayram Şekerlerin 7’sinden 70’ine herkes tarafından afiyetle yendiği, örf ve adetlerimizin yeniden hatırlandığı ve yaşatıldığı mübarek günlerdir.
 
Birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle Çelikhanlı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını en içten duygularla kutlarken, Biz bayramı bayram edelim diye canlarını bu ülke uğruna feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum.